Obsługiwane przez usługę Blogger.

Inspiromix #1 | Fajne rozwiązania dla małego salonu

by - stycznia 14, 2019

W Polsce wiele rodzin żyje w mieszkaniu 2-pokojowym, czyli salon + pokój dzieci, podczas gdy u zachodnich sąsiadów 2-pokojowe mieszkanie oznacza dwa pokoje sypialniane + salon. Tracimy, więc jedno pomieszczenie. Ale trzeba sobie jakoś radzić. Wydaje mi się, że najgorzej jest urządzić salon, który często jest również pokojem-jadalnią, oraz sypialnią dla rodziców.
Sama jestem w takim położeniu, w dodatku nasz pokój jest nieduży i mamy spad, więc szperam od kilku dni w internecie i pomyślałam, że podzielę się z Wami kilkoma inspiracjami.

Jasne kolory 
Szczególnie biel i pastele, które powiększą optycznie przestrzeń.

 [1],[2],[3],[4],[5],[6],[7],[8]

Lustro
Lustro optycznie powiększa małe przestrzenie, dodatkowo ustawione na przeciw okna odbija jego światło, co daje nam większą jasność w pokoju. Dobrym rozwiązaniem jest umiejscowienie szafy z lustrem, np zamiast meblościanki.

[1],[2],[3]
Telewizor w regałach/ pólkach
Mój stoi na komodzie, której na pewno nie chciałabym się pozbyć, więc takie półki mogłabym wrzucić nad.

[1],[2],[3],[4],[5],[6]
Funkcjonalne dodatki
Rozkładany stolik, który będzie zarówno stolikiem kawowym, jak i stołem jadalnym, czy krzesła, zamiast pufek, czy foteli.
[1],[2]
Lepszy minimalizm, niż przepych
Wiadomo, że ciężko jest ujarzmić wszystkie rzeczy, jeśli mamy tylko jedno pomieszczenie przeznaczone do ich przetrzymywania, które dodatkowo jest salonem, jadalnią i sypialnią. Warto wtedy wybrać meble, czy kolory półek w tym samym odcieniu i tonować dodatki. Osobiście wolę wszystko chować, niż uwidaczniać. Poniżej zestawiłam po 2 pokoje. Mimo, że wszystkie są ładnie urządzone, to te po lewej mogą przytłaczać.


[1],[2],[3],[4]
Wyższy poziom
To akurat rozwiązanie tylko dla wysokich pokoi, więc dla nielicznych. Dodatkowo trzeba mieć cierpliwość do wchodzenia po schodkach do łóżka, ale przyznajcie, że efekt końcowy robi wrażenie.[1],[2],[3]
Wystarczy, że odświeżysz...
Jeśli planujesz odświeżenie pokoju, to przecież nie trzeba zmieniać wszystkiego. Można przemalować jedną ścianę, pozbyć się zbędnych rzeczy, na rzecz nowych funkcjonalnych mebli i dekoracji. Jeśli masz w mieszkaniu już szafę, to może warto pomyśleć o nowoczesnych meblościankach (komody, szafki i półki). Mniejsze pole do popisu mają osoby, które wynajmują, więc tutaj wiecie sami ile możecie zdziałać (wymiana mebli, czy tylko dekoracji).
Podrzucam jeszcze misz masz ładnie urządzonych pomieszczeń.
Ja już mam wizję swojego nowego saloniku, ale chyba muszę zaczekać kilka lat, no chyba, że dostanę podwyżkę hyhyhy.


[1],[2],[3],[4]

[1],[2],[3],[4]


To na tyle dziś. Mam nadzieję, że się podobało. Dajcie znać, czy u Was też jeden pokój robi za kilka pomieszczeń. Mile widziane Wasze zdjęcia :) 

You May Also Like

0 komentarze