• MOJE ODCHUDZANIE
  Czyli co robić, by nie chudnąć :D Wyznaję jedną zasadę: by schudnąć po prostu trzeba mniej jeść i mieścić się w deficycie kalorii- moja porażka! Nie gotuje wykwintnie- stawiam raczej na prostą, błyskawiczną i niewyszukaną kuchnię. Regularnie za to ćwiczę w domu przed TV.
  Zobacz
 • PLUS SIZE
  To, że noszę większy rozmiar, nie znaczy, że mniej lubię bawić się modą, choć na codzień wybieram raczej adidasy i bluzę. Większy rozmiar nie przekreśla mnie jako człowieka! Dziś już wiem, że jestem tyle samo warta co inni i to nie rozmiar mnie definiuje.
  Zobacz
 • CZAS WOLNY
  Mój czas wolny to przede wszystkim 9-letni syn, córkopies Masza oraz granie w gry, szczególnie jedną- The Sims 4 aktualnie. Sul sul! Uwielbiamy też spacerować.
  Zobacz
Haj Biczes!
Witaj. Miło mi, że tu jesteś. Mam na imię Ewelina, jestem przed 30tką, pracuję jako kasjerka, a po godzinach jestem mamą 9-latka. Od zawsze się odchudzam, ale tak na prawdę już dawno zaakceptowałam obecną siebie. Uwielbiam Maka i Redsy. W wolnej chwili gram w Simsy.
Chcesz wiedzieć więcej?
czytaj

Inspiromix #1 | Fajne rozwiązania dla małego salonu

W Polsce wiele rodzin żyje w mieszkaniu 2-pokojowym, czyli salon + pokój dzieci, podczas gdy u zachodnich sąsiadów 2-pokojowe mieszkanie oznacza dwa pokoje sypialniane + salon. Tracimy, więc jedno pomieszczenie. Ale trzeba sobie jakoś radzić. Wydaje mi się, że najgorzej jest urządzić salon, który często jest również pokojem-jadalnią, oraz sypialnią dla rodziców.
Sama jestem w takim położeniu, w dodatku nasz pokój jest nieduży i mamy spad, więc szperam od kilku dni w internecie i pomyślałam, że podzielę się z Wami kilkoma inspiracjami.

Jasne kolory 
Szczególnie biel i pastele, które powiększą optycznie przestrzeń.

 [1],[2],[3],[4],[5],[6],[7],[8]

Lustro
Lustro optycznie powiększa małe przestrzenie, dodatkowo ustawione na przeciw okna odbija jego światło, co daje nam większą jasność w pokoju. Dobrym rozwiązaniem jest umiejscowienie szafy z lustrem, np zamiast meblościanki.


[1],[2],[3]
Telewizor w regałach/ pólkach
Mój stoi na komodzie, której na pewno nie chciałabym się pozbyć, więc takie półki mogłabym wrzucić nad.

[1],[2],[3],[4],[5],[6]

Funkcjonalne dodatki

Rozkładany stolik, który będzie zarówno stolikiem kawowym, jak i stołem jadalnym, czy krzesła, zamiast pufek, czy foteli.

                                                                                [1],[2] 

Lepszy minimalizm, niż przepych
Wiadomo, że ciężko jest ujarzmić wszystkie rzeczy, jeśli mamy tylko jedno pomieszczenie przeznaczone do ich przetrzymywania, które dodatkowo jest salonem, jadalnią i sypialnią. Warto wtedy wybrać meble, czy kolory półek w tym samym odcieniu i tonować dodatki. Osobiście wolę wszystko chować, niż uwidaczniać. Poniżej zestawiłam po 2 pokoje. Mimo, że wszystkie są ładnie urządzone, to te po lewej mogą przytłaczać.


[1],[2],[3],[4]
Wyższy poziom
To akurat rozwiązanie tylko dla wysokich pokoi, więc dla nielicznych. Dodatkowo trzeba mieć cierpliwość do wchodzenia po schodkach do łóżka, ale przyznajcie, że efekt końcowy robi wrażenie.[1],[2],[3]
Wystarczy, że odświeżysz...
Jeśli planujesz odświeżenie pokoju, to przecież nie trzeba zmieniać wszystkiego. Można przemalować jedną ścianę, pozbyć się zbędnych rzeczy, na rzecz nowych funkcjonalnych mebli i dekoracji. Jeśli masz w mieszkaniu już szafę, to może warto pomyśleć o nowoczesnych meblościankach (komody, szafki i półki). Mniejsze pole do popisu mają osoby, które wynajmują, więc tutaj wiecie sami ile możecie zdziałać (wymiana mebli, czy tylko dekoracji).
Podrzucam jeszcze misz masz ładnie urządzonych pomieszczeń.
Ja już mam wizję swojego nowego saloniku, ale chyba muszę zaczekać kilka lat, no chyba, że dostanę podwyżkę hyhyhy.
[1],[2],[3],[4]


[1],[2],[3],[4]To na tyle dziś. Mam nadzieję, że się podobało. Dajcie znać, czy u Was też jeden pokój robi za kilka pomieszczeń. Mile widziane Wasze zdjęcia :)